Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Florbal cup Chotoviny

Pacovští Honzíci – Chotoviny 4:2

Na dnešní turnaj jsme vyrazili ve velmi nízkém počtu hráčů. Bylo nás celkem 7. V prvním zápase nás čekal dobře známý tým z Chotovin. První gól vsítil Milan, který po samostatném průniku nedal brankáři šanci. Nebyla to poslední Milanova velká chvíle v tomto zápase, po vybojovaném míčku za bránou se krásně vytočil kolem brány a dal svůj druhý gól. Zápas byl v našich rukách, klidnou rozehrávku se soupeř začínal pokoušet rozrušit rychlým napadáním. Ale naše odpověď byla krásná akce, při které nahrával Milan na pravé křídlo Šividovi a on přesnou střelou do levé šibenice navýšil náš náskok na 3:0. V druhém poločase jsme měli chvilkový výpadek, v kterém jsme obdrželi dva na sebe těsně navazující góly, které byly způsobené naším nedůrazem v obraně a „chybami našeho gólmana Máry“. Tečku za zápasem udělal opět Milan, který vystřelil a jak jinak než se nemýlil a zápas skončil 4:2.

Branky: Milan (3), Šivid (1)

Napsal: Oňas

Pacovští Honzíci – Praha 4:2

Druhý zápas nás čekal ani ne za půl hodiny a tak jsme nestihli řádně vydechnout. Navíc soupeř od začátku působil velice svižným dojmem. Přesto jsme se do vedení dostali my, když si Mates z pozice obránce seběhnul na střelu a nedal soupeřovu gólmanovi nejmenší šanci. Na 2:0 v náš prospěch nedlouho poté zvyšoval Šivid svou typickou střelou. Za tohoto stavu jsme se trochu stáhli ve snaze pošetřit nějaké síly, to se nám ovšem příliš nevyplatilo a soupeř dokázal snížit na 2:1. Tímto stavem také první půle skončila. Druhá půlka začala náporem soupeře, z čehož také pramenilo vyrovnání na 2:2. V tu chvíli to s námi nevypadalo nejlépe, páč síly rychle ubývaly a soupeř byl stále v tlaku.  Naštěstí zodpovědnost na sebe vzal Mates a po vyhraném souboji před brankou nás poslal opět do vedení. Navíc hned po buly a Milanově přihrávce dovršil Mates svůj hattrick střelou od půlky a zároveň pečetil naše vítězství na 4:2. Ve zbylém čase jsme si totiž už jsem hlídali skóre a čas. Díky druhé výhře jsme poměrně rázně nakročili do semifinále.

Branky: Mates (3), Šivid (1)

Napsal: Papiňák

Pacovští Honzíci – Most 5:0

Před třetím zápasem jsme měli dlouhou pauzu několika zápasů, kterou někteří využili návštěvou trhu, který se konal ve vedlejší budově školy. Ostatní hráli hokejíček a posilňovali se v bufetu. Bylo znát, že do třetího zápasu jsme již vstupovali rozehraní a nedělalo nám problém v klidu kombinovat. První kdo vstřelil branku byl Mates, který si při rozehrávání standartní situace vyměnil 2x míček s Milanem a nedal svou střelou obraně ani brankáři šanci. To nás ještě více uklidnilo a po dalších krásných kombinacích vstřelil druhou branku Jenc. Hra stále pokračovala v dobrém tempu, zámku soupeře a opět skóroval Jenc, který zvýšil na 3:0. To nám stále nestačilo a snažili jsme dále střílet, ovšem začali jsme i propadávat dozadu. Jedno zaváhání protihráč využil a dostal míček za Márova záda. Naštěstí předtím fauloval a gól nebyl uznán. (Rádi bychom pochválili rozhodčího, který pískal skoro všechna utkání a musíme říct, že to byl jeden z nejlepších výkonů rozhodčího, co jsme mohli za poslední dobu posoudit.) Tímto skončila první polovina. Do druhé jsme vstupovali s klidem a obraz hry se příliš nezměnil. Z další nádherné kombinace a střely z první Jenc trefil spojnici. Následně přidal branku Milan. Zápas již byl rozhodnutý a hráli jsme ve velké pohodě. Ke konci uzavřel skóre opět Milan na konečných 5:0. Myslím si, že s výkonem v tomto zápase mohou být všichni spokojení.

Branky: Jenc (2), Milan (2), Mates (1)

Napsal: Jenc

Pacovští Honzíci – Tábor 2:1

V tomto utkání jsme nastoupili proti týmu, který byl až do toho utkání neporažen. Po úvodní buly na nás Tábor okamžitě vyvinul tlak, při kterém lítala na Máru jedna střela za druhou. My jsme se takřka do šancí nedostávali a pouze urputně bránili. V půlce první poloviny přišel za naši pasivitu trest, v podobě vlastního golu Milana, který si tečoval střelu, která šla mimo, do brány. Až po tomto golu jsme se probrali. Začali jsme být aktivnější. Osmá minuta přinesla vyrovnání: Milan se prosadil, tvrdou střelou před bránou. To nás ještě více nabudilo. Náš tlak rostl, šance přibývaly.  Na 2:1 zvyšoval Mates, který si poradil s dostatkem prostoru a nekompromisně trefil zařízení. Do druhé půle jsme opět nastoupili velice ležérně. Mára naštěstí chytil vše co na něho šlo, případně zaskočila obrana. Přitvrzovalo se, ale rozhodčí měl zřejmě na tyto zákroky nastaven metr. Tvrdé údery od protihráče schytal Milan, který byl poslán na žebřiny. Ke konci zápasu jsme se dostali do pár přečíslení, bohužel jsme je nevyužili. Konec zápasu jsme si pohlídali a spokojeně dokráčeli pro první místo ve skupině a tím pádem k papírově lehčímu soupeři pro semifinále.

Branky: Mates (1), Milan (1)

Napsal: Mates

Pacovští Honzíci – Suchdol 2:3

Do tohoto zápasu jsme šli s jistotou postupu z 1. místa. Tento fakt a ubývající síly měly za důsledek prohru v tomto zápase. Nedůslednost v obraně hned po začátku utkání vedla ke gólu soupeře. Naše nechuť a nepotřeba vedla ke druhému obdrženému gólu. Poté se štěstí otočilo i na nás a Šividovi se podařilo snížit. V druhé půli soupeř opět dokázal navýšit svůj náskok. Po Milanovi průniku se nám podařilo snížit a v posledních minutách jsme trefili pouze dvakrát břevno. Uvidíme, jestli tato „taktická“ prohra ušetření našich sil povede k vytouženému cíli a to je výhra v turnaji.

Branky: Šivid (1), Milan (1)

Semifinále: Pacovští Honzíci – Chotoviny 5:1

Po posledním zápase ze skupiny, kde jsme šetřili síly na tento zápas, jsme dostali do semifinále našeho známého soupeře Chotoviny.  Dostali jsme z nich menší strach, protože ve skupině nepředváděli překvapivý výkon. Od prvního hvizdu rozhodčího jsme drželi míček na našich holích. Soupeř hrozil pouze z úniků po našich chybách na útočné polovině. To se nám také stalo osudným a my prohrávali po kombinaci soupeře 0:1. Za tohoto stavu bylo jasné, že nepostupujeme k boji o prvenství. Od následující buly jsme ještě přidali na našem tempu. To také přineslo své zasloužené ovoce a Milan srovnával stav utkání na 1:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou až do doby tří minut před koncem první půle. K míčku za naší bránou se dostal Ondra. Rozhlížel se! A v tu chvíli ho napadl nápad! Proč já neprojít celé hřiště a nedat gól, když nikdo nechce ode mne nahrávku. V tu chvíli se rozeběhl. První klička. Úspěšná! Druhá klička, opět vynikající! Přijde třetí?! Ne, přišla přesně mířená střela nad nohu brankáře a my vedli 2:1. (Ondrův sen se stal skutečností!) Tímto výsledkem také skončil první poločas. Rozhodčí nám nenechal ani půl minutky na oddechnutí a my museli opět na hřiště. Hned úvodní Milan na Ondru, Ondra na Milana, Milan GooOOooOOol. Stav 3:1. Soupeř opět hrozil jenom z protiútoků, na kterých si smlsl skvěle chytající Mára. Zhruba v polovině druhé půle zvýšil Šivid, který záhy pronesl, že jinak než góly do „šibenice“ nedává! Poslední branku jsme přidali díky dobrému výhozu Máry přes celé hřiště na Milana, který se ze vzduchu nemýlil. Zápas skončil poklidným dohráním za naší brankou a my se vyčerpaný mohli těšit na FINÁLE!

Branky: Milan (3), Oňas (1), Šivid (1)

Napsal: Milan

Finále: Pacovští Honzíci – Praha  4:2

Před posledním zápasem nás 6 statečných sedělo v šatně a přemýšlelo nad tím, jestli někomu nezavolat, aby přijel doplnit naší sestavu. Značně vyčerpáni jsme se doplazili na hřiště a po zjištění, že finále se bude hrát 2×12 min nás dostalo do kolen. Od prvního hvizdu byla na nás znát značná únava. Na soupeřovu branku jsme stříleli spíše z větší vzdálenosti a střely končily buď mimo nebo na prvním obránci.  Naše chyby v rozehrávce nebo při zpracování napomáhaly soupeři k dosti protiútokům. Naštěstí Mára chytl dostatečnou formu a velká touha po poháru ho přiměla k vynikajícím zákrokům. V polovině první půle, opět po naší chybné rozehrávce, soupeř vstřelil 1. gól a to nás přimělo se začít snažit, ale sil moc nezbývalo. Naštěstí po 4 minutách po dobré rozehrávce vstřelil vyrovnávací branku na 1:1 Matěj. Do konce poločasu soupeř opět hrozil na naší polovině, ale my jsme dokázali odolat a tak 1. půle skončila poměrem 1:1. Druhou půli měl opět navrch soupeř a my pouze bránili a hrozili pouze z úniků, které jsme však nedokázali proměnit. Kdo dokázal přidat další branku, byl opět soupeř, který po naší hrubé chybě v obraně střílel branku na 1:2 takřka do prázdné branky. S tímto výsledkem jsme opravdu spokojeni nebyli a snaha s výsledkem něco udělat nás hnala kupředu. Míček na svých holích jsme měli konečně my a soupeř jen úporně bránil. Vyrovnávací branka byla odměnou po dvou minutách. Stav 2:2 a naše dravost po vítězství byla větší než soupeřova. Zbývalo 6 minut do konce a my vysílali na soupeřovu branku jednu střelu za druhou. Přišla rozehrávka z rohu. Postavil se k ní Matěj a rychlou rozehrávkou na osamoceného Milana před prázdnou bránou Honzíci vedli 3:2. Teď bylo na soupeři, aby vzal zápas do svých rukou, ale spíše jen otevíral svojí obranu a toho jsme také dokázali využít. Únik Jence s Milanem, kdy Jenc dokázal „konečně“ přesnou a kvalitní nahrávkou nahrát Milanovi do prázdné brány. Stav 4:2 už se zdál být téměř vítězným, kdy do konce zápasu zbývala 1 minuta. Soupeř z Prahy se i v poslední minutě snažil dobít naší bránu, ale Mára všechny střely pochytal a díky snaze všech „šesti hráčů na hřišti“ Honzíci dokázali vybojovat triumf na druhém ročníku florbalového Cupu v Chotovinách.

Branky: Milan (2), Mates (2)

Sestava: Mára – Oňas, Papiňák, Milan, Mates, Jenc, Šivid

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6