Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Haluz Cup 2010

Úvodník

Rok se s rokem sešel, a nás opět čekal výlet do Vlašimi. Sestava oproti loňsku doznala jen jedné změny, a sice Maršu nahradil Mates. Poprvé jsme navíc na turnaj jeli jedním jediným autem :). Z toh bylo jasné, že síli postupně upadali, přesto jsme šli zápas od zápasu za svým cílem, kterým bylo minimálně obhákjit loňské 3. místo. V průběhu turnaje byla na pořadu dovednostní soutěž ve střelbě na plachtového golmana, a náš tým v ní tentorkáte reprezentoval Mates (Milan se loni moc neosvědčil), a reprezentoval nás více než dobře, jelikož se mu podařilo všechny “přestřílet” a výhrál tak dres Tomáše Kaberleho. Jak zápasy přibývali, přibývala také únava našich hráčů, takže není divu, že někteří mezi zápasy nepohrdli odpočnkem na dece :). Nakonec se nám plán turnaje natálh až do posledního zápasu, za čož jsme samozřejmě byli více než rádi. Ještě předtím, než jsme si šli pro cenu pro celkového vítěze, převzal Milan ocenění pro nejlepšího hráče turnaje (taže by se dalo říci, že jsme si odveli co jsme mohli). Celkově se nedá turnaj shrnout jinak, než maximálně vydařený…především i zásluhou soupeřů (a to hlavně v semifinále a finále), jelikož jsme si zahráli dobrej florbal. Budeme se těšit na další rok (prý bude možná dvou denní, tak uvidíme)…..TITUL
Sestava pro tento turnaj byla následující: Jára – Nesvi, Papiňák – Mates, Milan

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Florbal Durex 2:2

Komentář: V prvním utkání nás čekal asi jeden z nejtěžších protivníků (tedy alespon podle našeho názoru). Od samého začátku se soupeř hrnul do útoku a na Járu šla jedna střela za druhou. My jsme naopak čekali na naši šanci, která přišla zhruba v 8. minutě, kdy Nesvi tečoval Milanovu střelu a my tak šli do vedení. Bohužel jsem se z nšj neradovali dlouho, když za necelou minutku soupeř srovnal po našem špatném pokrytí standarkty. Když už to pomalu vypadalo, že utkání skončí remízou, dokázal se opět zhruba pul minutky před koncem prosadit Nesvi. Bohužel ani toto vedení jsme však neudrželi a 8 vteřin pořed koncem jsem opět nechali soupeře vyrovnat.
Branky: Nesvi (2)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Juniorka Vlašim 4:3

Komentář: Druhé utkání jsme začali mnohlem lépe. Byli jsme více na míčku a měli více šancí, přesto bylo utkání až moc dramatické. Do vedení jsme se dostali díky Milanovi, který výtečně zužitkoval Nevsiho vysunutí. Ovšem soupeř se nepoložil a dokázal vyrovnat. V dalším půběhu jsme byli aktivnější což se projhelilo na dvou gólech v síti soupeře, oba z Matesovi hole. Ani to však neposlalo soupeře do kolen a ten samí hráč dokázal skóre vyrovnat i podruhé. Naštěstí poslední slovo jsme měli opět my, když pět vteřinek před koncem rozhodl o naší těsné výhřem Mates výborně provedeným blafákem, čímž završil svůj hatrick.
Branky: Mates (3), Milan (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Pátkové 4:2

Komentář: v tomto zápase šlo především o to jestli postoupíme nebo ne (k tomu nám teoreticky stačilo i o gól prohrát, ale to jsme nechtěli). Začátek ovšem nebyl podle našich představ, kolem 3. minuty jsme si nepohlídali příhru zpoza brány a prohrávali jsme 1:0. Aby toho nebylo málo tak po minutě se soupeř dostal už do dvoubrankoveho vedení, což pro nás nebylo už nic příjemného. Postupě jsme se hrnuli více do útoku abychom s výsledkem neco udelali. Snížiti se podařílo Matesovi. Poté nám soupeř nabídl výhodu přsilové hry, kterou po chvíli využil opět Mates krásnou střelou pod víko. Obrat v utkání dovršil Nesvi, a aby toho nebylo málo tak před koncem na konečných 4:2 uzavřel Milan. Tím jsme si zajistili postup z prvního místa ve skupině.
Branky: Mates (2), Milan (1), Nesvi (1)

***

Čtvrtfinálová skupina: Pacovští Honzíci – Mi nepyjem 4:2

Komentář: V prvním zápase čtvrtfinálové skupiny náš čekal vítězný tým ze skupiny A, kterému se navíc střelecky velmi dařilo, takže jsme jsme si říkali, že nás čeká velice těžké utkání. Hráči obou týmů hráli od začátku velmi aktivně a v podstatě se čekalo na to, kdo udělá první chybu. A tu udělal naštěstí soupeř, když zpoza své brány namazal Papiňkovi do jasné šance, který nezaváhal. Dál se hrál oboustranně útočnej florbal. Naštěstí větší klid v koncovce jsme měli my. Milanovi se po střele z dálky podařilo zvýšit už na 2:0 a chvíli poté Papiňák zvýšil už na 3:0. Poté jsme nechali soupeři trochu prostoru a on toho využil ke snížení. Naštěstí další pojistku přidal opět Milan. V závěru rozhodčí nepochopitelně odpískal faul našeho hráče, čehož soupeř rycholou rozehrávkou dokázal využít ke konečnému snížení na 2:4. Tímto výsledkem jsme si téměř zajistili semifinále (z druhého zápasu nám stačí získat pouze bod).
Branky: Papiňák (2), Milan (2)

***

Čtvrtfinálová skupina: Pacovští Honzíci – Crazzy Team 2:4

Komentář: V tomto utkání jsme předpokládali, že si vpohodě pohlídáme postut, to jsme se ovšem velice mílili. Hra byla od začátku dost tvrdá, především ze strany soupeře, a když rozhodčí nic neopískali, soupeř tak mohl ještě více přitvrdit. Soupeř si postupně vypracoval více šancí a dvě dokonce dokázal proměnit, a dostat se tak do vedení 2:0 (za tohoto stavu jsme stále ještě postupovali). Podařilo se nám dokonce snížit z hole Milana, ovšem soupeř dalšími dvěmi brankami zvíšil už na 4:1, což už bylo špatné (za tohoto stavu bychom nepostoupili). Odhodlali jsme se dokonce ke hře bez brankáře, ovšem po chvíli jsme raději Járu do branky vrátili. Naštěstí poslední slovo zápasu měl opět Milan, který minutu před koncem snížil na konečných 2:4, a jak se později ukázalo, tento gól byl postupový. Ovšem nelze říci že by soupeř byl lepší, natož florbalovější, spíše vyhráli díky benevolenci rozhodčích a našim chybám.
Branky: Milan (2)

***

Semifinále: Pacovští Honzíci – Tatchenta Zhoř 4:3

Komentář: Do semifinále jsme vyfasovali tým Tatchenty, s kterým jsme se loni také potkali a to v zápase o třetí místo, který jsme zvládli. A tak jsme doufali že zvládneme i toto utkání. Vstup do zápasu opež nebyl z naší strany nikterak ideální, jelikož už po necelých 4 minutách jsme prohrávalu 2:0 (opět chyby v obraně). Naštěstí nás vývoj zápasu nepoložil a dál jsme se snažili a čekali na svoji příležitost, která naštěstí přišla. Nejdříve se podařilo snížit Milanovi a pak jsme díky Papiňákovi dokonce vyrovnali. Pak si ovšem vzal slovo rozhodčí a dalším vymyšlenýn faulem nechal soupeře zahrávat standartku z nebezpečné vzdálenosti. A soupeř se nemílil, takže jsme opět prohrávali. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat i tentokráte, a zasloužil se o to Nesvi. A po pár chvílích nám do vedení posílá Milan (soupeřův golman se musí asi červenat ještě teď). Získané vedení jsme udrželi až do konce utkání a můžeme se tak těšit na FINÁLE.
Branky: Milan (2), Papiňák (1), Nesvi (1)

***

Finále: Pacovští Honzíci – FbC Chvalburg 7:4 (3:2 ; 4:2)

Komentář: Osud tomu chtěl a do finále jsme dostali starý známý tým Chvalburgu, a vlstně jsme byli rádi, jelikož bylo jasné, že půjde o výborné utkní a hlavně o čisté utkání. Finále se hrálo na 2×10 minut, což nás trošičku vyděsilo, jelikož už jsme neměli moc sil na rozdávání. Ale teď už k samotnému zápasu. Jak se vpodstatě salo na tomtu turnaji pravidelm (alespoň v posledních fázích), opět jsme museli dotahovat náskok soupeře. Naštěstí se nám to podařilo když vyrovnával Milan. Hra dál pokračovala v dobrém nasazení obou týmů a jedna šance střídala druhou. Bohužel do vedení se opět dostal soupeř když využil Járovo chybné vyhození. I na toto vedení jsme dokázali odpovědět, když se prosadil Papiňák. Do poločasu se nám porařilo dokonce skóre otočit, když se prosadil Nesvi. O půli jsme si řekli, že musíme dál hrát v klidu, a čekat na šance které určitě přijdou. Vstup do druhé půle jsme měli více než podařený. V rozmezí 2. až 4 minuty se nám podařilo 3 góly zvíšit už na 6:2, když se postupně prosadil Mates s Milanem (už si přesně nepamatuji kdo kdy dával). oupeř se ovšem nevzdával a dál houževnatě bojoval o šanci na celkové vítězství. V tento okamžik nás několikrát podržel skvělými zákroky Jára, ovšem na jednu střelu byl přecijen krátký, a soupeř dokázal korigovat na 3:6. Nedlouho poté se ovšem povedla parání kombinace Milanovi a zakončujícímu Matesovi a opět jsme tak vedli o 4 branky. V závěru se Chvalburgářům sice ještě podařilo jednou snížit, ale to už nic nezměnilo na našem celkovém vítězství na turnaji. Přesto je nutné soupeři vyseknout velikou poklonu, neboť byl více než důstojným soupeře, a hlavně za to že utkání proběhlo v naprostém klidu a myslím, že si ho oba týmy užili.
Branky: Milan (3), Mates (2), Papiňák (1), Nesvi (1)

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6
7. TJ Šumavan Vimperk 4 23:22 6