Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Open Game 2011

Úvodník

Středa 22.6.2011: Jak se stalo již zvykem nemalá část našich hráčů vyrazila k turnaji již o den dříve, aby stačila pořádně nasát atmosféru (a nejen tu). Letos o den dříve vyrazila dokonce dvě auta, jedno pilotované Milanem (posádka Jenc, Mates a Kepi) a druhé pilotované Marym (s Járou a Papiňákem na palubě). Poté co se obě auto potkala na benzínce u Humpolce jsme se vydali směr Brno (s krátkou zastávkou u Mekáče). Před Brnem jsem se opět rozdělili, neboť Milanovo auto jelo odprezentovat náš tým na Hattrick, zatímco Maryho vůl uháněl na koleje aby se zařídilo ubytování. Letos žádný problém nenastal a vše šlo poměrně hladce. Bratři, nebo spíše holky, Marešovi na kolejích dlouho nezdrželi a vydali z jedné slečny udělat pořádného fešáka (pro ty kteří nevědí o co jde, tak Jára se rozhodl pro radikální letní sestřih). Jakmile jsme se všichni zabydleli, tedy i posádka druhého auta, vydali jsme se do nedalekého baru U Jaróša na skromnou večeři (klobása či utopenec) a především několik korbelů lahodného moku při sledování fotbalového zápasu (který nakonec nedopadl podle našich představ). Večer jsme zakončili tradiční párkovrohlíkovou párty na pokoji Matese a Papiňáka.

Čtvrtek 23.6.2011: Druhý den v dopoledních hodinách se připojil zbytek týmu, který přivez Oňásek (v podstatě šlo o obrané vozidlo ve složení Míra, Nesvi a Kony). Posledním chybějícím byl Divoch, který dorazil kolem poledne, akorát ve chvíli kdy jsme se vrátili ze společného oběda. Pak už byl pomalu čas na to vyrazit k prvnímu zápasu. Po návratu většina týmu odpočívala a připravovala se na další večerní zápas. Po skončení večerního zápase jsme se vydali k tradičnímu nákupu zásob do TESCA. Večer každý trávil po svém, někteří se vydali na večeři do města, jiní zůstali na pokojích a buďto koukali na filmy, odpočívali či doplňovali komentáře a fotky z dnešních zápasů.

Pátek 24.6.2011: A je tu svátek všech Honzíků a tedy i našeho týmu (takže vše nejlepší Honzíci). Pro některé ráno začalo poměrně brzo, to když se skupinka Papiňák, Míra a Divoch vydala na místní výstaviště, kde probíhala zemědělská výstava, na níž se Divoch prezentoval coby vodič jalovice (nesmím říkat krávy :), možná se někde objeví i nějaká ta fotečka). Ostatní trávili dopoledne po svém, ať už spánkem, rozjímáním, či sledováním zápasů ostatních kategorií. Společný oběd se tentokrát nekonal a tak když jsme se všichni sešli na kolejích vydali jsme se k prvnímu zápasu. Po jeho skončení následoval opět návrat na koleje a čekání na další večerní zápas. Po návratu z tohoto zápasu byla na plánu společná grilovačka u kolejí, kterou nepřekazila ani nepřízeň počasí a která skončila až v pozdních, nebo spíše brzkých ranních hodinách.

Sobota 25.6.2011: Poté co jsme zjistili, že první zápas nás čeká až v 18:00 byl před námi volný v podstatě celý den. Divoch hned ráno opět zmizel na výstaviště, Mates, Oňas, Jára a Leoš šli na haly VUT sledovat kategorii mužů, Milan, Míra, Jenc, Kepi a Nesvi se šli podívat do technického muzea. Na kolejích tak zůstali jen Kony, který odpočíval, a Papiňák, kterého čekali povinnosti s komentáři a fotkami. Kolem poledního jsme se vydali sledovat našeho prvního soupeře, abychom věděli co nás čeká. Někteří už zůstali na hale až do našeho zápasu a někteří se ještě vydali zpět na koleje. Kolem páté jsme se však už všichni setkali v hale a chystali se na první vyřazovací zápas. A jelikož se zápas podařil zůstali jsme na místě, neboť další zápas následoval po dvouhodinovém odpočinku na tom samém místě. Po druhém večerním zápase jsme si telefonicky objednali pizzy na koleje na doplnění energie a snažili se jít brzo spát, abychom byli na nedělní čtvrtfinále co nejodpočatější.

Neděle 26.6.2011: Nedělní ráno bylo velmi krušné, neboť jsme museli vstávat už v půl sedmé, abychom byli v osm na zápase. A jak pokračoval turnaj byla únava čím dál tím znatelnější. Do haly se nám podařilo dostat ještě před pořadateli a tak jsme museli chvíli čekat. Jakmile však pořadatele dorazili šli jsme se nachystat na zápas. Ten bohužel nedopadl podle našich představ a jelikož ve většině hráčů převážilo zklamání z vyřazení odjeli jsme se na koleje zabalit věci a vydali se zpět domů.

Konečné 5. až 8. místo se však dá hodnotit jako úspěšné. Zároveň je třeba poděkovat všem hráčům za předvedené výkony na turnaji, panu Doubkovi za příspěvek na turnaj, divákům (rodina Buřičova, Divišova a Papežova) za podporu z hlediště, pořadatelům za perfektní organizaci a Mírovi, který s námi byl na všech našich zápasech a zhostil se role týmového fotografa…DĚKUJEME

Sestava na turnaji: Jára, Mary – Oňas, Nesvi, Míra, Kony – Mates, Kepy, Milan, Jenc, Divoch, Papiňák

P.S.: koho zajímá proč je moto turnaje UFO porno nechť se podívá ZDE, je to opravdu nevšední zážitek :).

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Pacienti Luka n.Jihlavou 8:1 (4:0;4:1)

Komentář: Los tomu chtěl, že jsme do skupiny dostali tým se kterým hrajeme Podnikovou ligu v Pelhřimově a sice tým Pacientů z Luk nad Jihlavou, a s tímto soupeřem jsme turnaj také začínali. Od začátku byla hra z naší strany hodně opatrná až zakřiknutá. Soupeř nás v úvodu kombinačně přehrával a vytvořil si také první šance, jednou dokonce zvonila tyčka Járovi branky (v prvním zápase dostal přednost před Marym). Postupem času se však hra začínala vyrovnávat a také my si připravili svou první šanci, v níž se ocitl Jenc, tentokráte však ještě neuspěl. To se mu podařilo o necelou minutku později kdy zužitkoval Milanovu přihrávku a poslal nás do vedení 1:0. První gól přinesl na naše hole více klidu a zároveň trochu nervozity na soupeřovi hokejky, což vyústilo signalizovaným vyloučením pro jednoho hráče Pacientů ani ne minutu po první brance. K jeho odchodu na trestnou lavici však nedošlo, neboť se nám podařilo skórovat už během signalizované výhody, kdy se důrazem před brankou prosadil Divoch (nahrávka opět od Milana). Neuběhla ani další minuta a my jsme vedli už 3:0, když Matesova střela se otřela o Kepiho nohu a zapadla do branky. Tyto velmi podařené tři minuty pro nás byli vítaným uklidněním do dalšího průběhu zápasu. Do poločasu se navíc ještě prosadil Mates, když využil chyby v soupeřově rozehrávce. Do druhé půle jsme vstupovali s poměrně luxusním náskokem, přesto jsme však nechtěli nic podcenit, neboť i soupeř měl spoustu šancí a jen díky skvěle chytajícímu Járovi žádná neskončila v bráně. Přesto se nám dál dařilo navyšovat skóre zápasu. Na 5:0 zvyšoval svým druhým gólem Mates. Poté jsme si však vybrali trošku slabší chvilku a nechali soupeře ze samostatného úniku snížit na 1:5. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat a i Jenc zaznamenal druhý gól v zápase. Kepi se však nechtěl nechat zahanbit a tak i on svým druhým gólem zvyšoval už na 7:1 pro náš tým a v posední minutě navíc završil svůj hattrick, když se dostal do samostatného úniku a doslova si pohrál se soupeřovým gólmanem. I přes pohodové vítězství je však do dalších zápasů potřeba zlepšit hru v obraně, kde se objevovalo až příliš chyb a okének, přesto nás těší velice úspěšný vstup do turnaje.
Branky: Kepi (3), Mates (2), Jenc (2), Divoch (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Sršni Vyškov 5:3 (2:0;3:3)

Komentář: Ve druhém zápase na turnaji nás čekal tým, proti kterému jsme doposud nikdy nehráli a tak jsme nevěděli co nás čeká. Když jsme se před zápasem podívali na soupeře, říkali jsme si, že tohle musíme v pohodě vyhrát. Ale “krutě” jsme se mýlili. Samotný začátek byl z naší strany opět opatrný, ovšem do tempa jsme se dostali dřív než v předchozím zápase. Hra byla poté vcelku vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Jako první jsme se do vedení dostali my, když se opět dokázal prosadit Jenc (a panečku že měl z toho gólu velkou radost). Do poločasu jsme ještě stihli přidat druhou branku, o níž se postaral Nesvi, jehož nahození si ztečoval do branky vlastní hráč. V samém závěru první půle jsme navíc ještě měli možnost přesilové hry, ovšem tu jsme bohužel nevyužili. Krátce po začátku druhé půle se nám naskytla další příležitost přesilovky, která měla být dokonce zdvojnásobená, ovšem Mírovi se podařilo využít nastalého zmatku a zvýšit už na 3:0. Vedení o tři branky nás nejspíš uchlácholilo a mysleli jsme, že vítězství máme v kapse. Jenže to jsme se spletli. Soupeř začal aktivněji napadat, s čímž jsme začali mít problémy a také to vyústilo snižujícím gólem na 1:3. Poté jsme dostali možnost hrát další přesilovku, ovšem ani tuto jsme nevyužili, navíc hned po jejím konci přišel kontaktní gól na 2:3. To soupeře ještě více motivovalo a ještě více přitvrdil v osobních soubojích (nutno dodat, že kolikrát i za hranici pravidel) a dokonce se mu podařilo i vyrovnat, ovšem branka nebyla uznána pro dřívější hvizd rozhodčích. Přesto se hráči Vyškova vyrovnání dočkali, když jim ho v podstatě daroval Papiňák, který skopnul soupeřovo nahození do vlastní branky. To do konce zbývaly pouhé tři minutky. V tu chvíli jsme “vsadili vše na jednu kartu” a nechtěli se spokojit pouze s remízou a tak šli na hřiště tři útočníci a pouze jeden obránce. Po minutě se ve vyložené šanci ocitl Mates, ovšem netrefil prázdnou branku. Naštěstí své zaváhání napravil o pár vteřin později a poslal nás do vedení 4:3. Na konečných 5:3 pak upravoval Kepi pár vteřin před koncem do prázdné branky.
Branky: Jenc (1), Nesvi (1), Míra (1), Mates (1), Kepi (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Central Gang ValMez 3:1 (3:1;0:0)

Komentář: První páteční zápas šel do branky stejně jako ve druhém pátečním Mary. V tomto utkání jsme oproti předchozím zápasům na soupeře vlítli hned od úvodu což se projevili i na skóre, kdy jsme se dostali do vedení díky Nesviho střele do prázdné branky. Tento vývoj nám do dalšího průběhu velice pomohl. Navíc jsme dostali příležitost zahrát si první přesilovou hru, bohužel se nám ji však nepodařilo využít. Naštěstí druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a postaral se o něj Mates, poté co parádní kombinací s Kepim vyšachovali celou obranu soupeře. I nadále jsme si připravovali šance, ale bohužel žádnou jsme nedokázali využít, až se prosadil Kepi, když doklepnul Nesviho nahození. Když už to vypadalo, že do přestávky bude skóre 3:0 pro nás, udělali jsme v obraně školáckou chybu, když míček šel na střídajícího hráče, čehož soupeř využil a snížil na 1:3, tím také první poločas skončil. Druhá půle byla ve znamení spousty našich zmařených šancí, ale také některých šancí soupeře. Dvakrát jsme dokonce hráli v oslabení, kdy nejprve byl vyloučen Papiňák a poté Jenc (oba za opakované přestupky). Soupeř naštěstí těchto příležitostí nevyužil a když ani mi neproměnili svou druhou přesilovku v zápase skočilo utkání naším vítězstvím 3:1.
Branky: Nesvi (1), Mates (1), Kepi (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Mimo Realitu 2:3 (1:0;1:3)

Komentář: Za jistých okolností nám v tomto utkání stačilo i prohrát o 3 branky, abychom skončili na 1. místě ve skupině, ale to jsme samozřejmě nechtěli riskovat a zápas jsme chtěli vyhrát. Od samého začátku se utkání hrálo ve vysokém tempu a muselo být i velice pohledné pro diváky (na tento zápas dokonce dorazila rodina Buřičova a Papežova). Oba týmy si vypracovávali své šance, ovšem ty dlouhou dobu končili na výborně chytajících brankářích. Kolem poloviny prvního poločasu dostal soupeř možnost přesilové hry, když byl vyloučen Kepi. Oslabení jsme však zvládli na výbornou a soupeře téměř k ničemu nepustili. Poté se dokonce naskytla možnost přesilové hry pro náš tým a Nesvi jako správný kapitán poslal náš tým do vedení 1:0. Do konce prvního poločasu už žádný další gól nepadnul (velkou zásluhu na tom měl skvěle chytající Jára). Bohužel vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel, neboť po špatně rozebrané soupeřově rozehrávce z rohu bylo po necelé minutě vyrovnáno. A o pár minut déle bylo dokonce ještě hůř, to když jsme se špatně postavili na další rozehrávku soupeře. Bylo tak na nás abychom začali útočit a nespokojili se jen s bráněním jako to v posledním minutách vypadalo. Zhruba kolem poloviny druhé části se nám podařilo vyrovnat, když si druhý gól v zápase připsal Nesvi. Za tohoto stavu jsme tak měli jisté první místo bez ohledu na zbylý zápas naší skupiny. Bohužel zhruba 5 minut před koncem se ujala taková nenápadná střela soupeře a my opět o gól prohrávali. A tak jsme vrhli všechny síly do útoku a snažili se ještě jednou vyrovnat. Dokonce jsem v poslední minutě zkusili i hru bez brankáře, ovšem ani ta nám nepomohla a tak jsme poprvé na turnaji prohráli. Naštěstí výsledek souběžně hraného zápasu nám nakonec napomohl k prvnímu místu ve skupině a tak jsme v sobotu nemuseli nastupovat k zápasu předkola.
Branky: Nesvi (2)

***

1. kolo: Pacovští Honzíci – Tatchenta Zhoř 12:7 (7:4;5:3)

Komentář: V prvním vyřazovacím kole na nás čekal tým Tatchenty, se kterým se poslední dobou potkáváme poměrně často a zatím vždy úspěšně. A nástup jsme měli také velice úspěšný. Hned první střídání dal gól Mates a ve druhém Jenc, takž po necelých dvou minutách jsme vedli už 2:0. Po dalších dvou minutách konečně protrhl svou střeleckou smůlu Milan a zvýšil už na 3:0. Za další dvě minuty navíc přidal svůj druhý gól a tak to bylo už 4:0. V tu chvíli jsme se už asi všichni viděli v osmifinále a polevili jsme v tempu. Toho soupeř dokázal hned využít a během následujících pěti minut dokázal snížit až na 3:4. Naštěstí o chvíli později se nám opět podařilo odskočit, když se trefil Míra. Jenže soupeř opět kontroval a snížil na 4:5. Když už to vypadalo, že poločas skončí pouze o jeden gól, vzal si hlavní slova Nesvi a dvěma góly v poslední minutě upravil poločasové skóre na 7:4. Podařil se nám i nástup do druhého poločasu, kdy se dokázal prosadit Kepi a poté i Divoch, čímž skóre narostlo už na 9:4. A když kepi přidal už svůj druhý gól v zápase, bylo skóre 10:4. Pak jsme si opět vybrali trochu slabší chvilku a nechali soupeře vstřelit dvě branky a korigovat tak na 6:10. Naštěstí také Mates zaznamenal svůj druhý gól v zápase a zvýšil na 11:6. Soupeři se však ještě jednou podařilo docílit gólu, nebo spíše Papiňákovi, od jehož hokejky se odrazila střela a zapadla za bezmocného Maryho (Papiňák tak docílil již druhého vlastňáku na turnaji). Poslední slovo jsme přesto měli my a konkrétně Milan, který dokompletoval svůj hattrick a uzavřel skóre na konečných 12:7. Můžeme se tak radovat z postupu do osmifinále. Ještě je potřeba poděkovat Divišovům za podporu z hlediště.
Branky: Milan (3), Kepi (2), Nesvi (2), Mates (2), Míra (1), Jenc (1), Divoch (1)

***

Osmifinále: Pacovští Honzíci – Béleš Team 8:0 (3:0;5:0)

Komentář: Na osmifinálový zápas dorazili další fanoušci, tentokrát rodina Papežova. S tímto týmem jsme doposud nikdy nehráli, a tak jsme nevěděli co nás čeká. Začátek zápasu byl z obou stran opatrnější a bylo vidět, že oběma týmům jde o hodně. Přesto jsme ze hry měli více a také jsme si připravili více šancí. Trvalo to však asi 7 minut, než padnul první gól a postaral se o něj Milan. O chvíli později se prosadil ještě Divoch a Mates a tak jsme vedli už 3:0. Tento výsledek také vydržel až do poločasu. O přestávce jsme si řekli, že je potřeba pokračovat ve stejném stylu, neboť jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. A to se nám také dařilo. Jako další pohnul ukazatelem skóre Milan svým druhým gólem a také Mates, který zaznamenal druhý gól. Skóre tak bylo 5:0 a s našimi postupujícími ambicemi to bylo už velice nadějné. V závěru zápasu ještě přišla hvězdná chvilka Oňase, který během dvou minut stihnul nastřílet první hattrick v Honzíkách a uzavřel tak učet tohoto zápasu na 8:0 (tohle bude mít chlapec ještě drahé). Po roce jsme se tak opět dostali do neděle, kde se budeme snažit o vylepšení loňského výsledku.
Branky: Oňas (3), Mates (2), Milan (2), Divoch (1)

***

Čtvrtfinále: Pacovští Honzíci – FBC Hradec nad Moravicí 2:7 (2:4;0:3)

Komentář: Po roce jsme se opět dostali do nedělního programu Open Game a oproti loňsku jsme nechtěli skončit opět ve čtvrtfinále. Bohužel zápase se hrál od osmi ráno a jelikož večer jsme se na koleje dostali až kolem jedenácté večer, nebylo na odpočinek mnoho času. Ale teď už k samotnému zápasu. V brance se po velice vydařeném osmifinále opět objevil Jára. Od úvodních minut bylo jasné, že utkání bude o něčem úplně jiném, nežli zápas proti Béleš Teamu. Hráči Hradce byli mnohem aktivnější a pohyblivější a od samého začátku nám nedávali mnoho prostoru ke kombinaci. Přesto jakmile jsme se oklepali z úvodního zhruba dvouminutového tlaku soupeře byli jsme to my, kdo se dostal do vedení a to díky Milanově přesné střele. Ovšem vedení se nám nepodařilo dlouho udržet a soupeř se dorážkou z brankoviště dočkal vyrovnání. A o chvíli později to bylo ještě horší a my prohrávali opět gólem z dorážky v brankovém prostoru. Přesto jsme se nechtěli vzdávat, jenže soupeř spolehlivě využíval naše trestuhodné chyby. Do vedení 3:1 se dostal díky naší nekoncentrovanosti po střídání. Naštěstí krátce po tomto gólu nás opět do hry vrátil Mates, který snižoval na 2:3. Poté jsme dokonce dostali možnost přesilové hry (v průběhu už jsme jak my tak i soupeř jednou hráli přesilovku, jenže ani jeden tým neuspěl), bohužel ani tentokrát jsme přesilovku nevyužili a jen tak podtrhli mizérii našil přesilovek na turnaji. To soupeř, který měl do poločasu také možnost další přesilovky se už nemýlil a dostal se do vedení 4:2. Tím také skončil první poločas. O půli si řekli, že do toho musíme dát všechno a ještě to zkusit zvrátit na naší stranu. Bohužel po pár chvilkách druhé půle soupeř využil další naší chyby a zvýšil už na 5:2. Za tohoto stavu jsme sice dostali příležitost další přesilovky ale naložili jsme s ní jako s předchozíma dvěma, tedy neúspěšně. Naopak soupeř svou třetí přesilovku opět využil a odskočil nám tak už na rozdíl čtyř branek. V tu chvíli jsme už dávno měli staženou sestavu ve snaze s výsledkem přeci jen ještě něco udělat, ovšem měli jsme i trochu smůly na hokejkách, když jsme trefili dvě nebo tři tyčky (ovšem nutno přiznat, že to byly naše jediné šance). V závěru soupeř ještě jednou skóroval a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 2:7 z našeho pohledu. Opět jsme tak skončili před branami semifinále a tedy celkově 5. až 8. na turnaji (ale když si vezmeme, že tady bylo 53 týmů tak to není špatné že?). Je potřeba uznat kvality soupeře, na kterého jsme dnes neměli šanci a vyhrál naprosto po zásluze (v pozdějším průběhu se dokázal dostat až do finále, kde podlehl až na nájezdy).
Závěrem je třeba poděkovat všem našim hráčům za výkony v průběhu celého turnaje, všem divákům kteří se na nás přijeli podívat a také Mírovi, který byl přítomen na každém našem zápase a bravurně se zhostil role fotografa…DÍKY.
Branky: Milan (1), Mates (1)