Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Předměřický pohár 2012

Ranní vstávání v 5:30 a odjezd v 6:15 na turnaj do Předměřic nad Labem, tak nevypadá klidně strávená sobota, ale pro florbalisty z Pacova to byl příjemný den.

Pacovští Honzíci – FbC Rybitví – 5:0 kontumačně

Soupeř bohužel na turnaj nepřijel.

FbC Sokol Předměřice A – Pacovští Honzíci – 1:7

První utkání jsme začali s doposud neznámým soupeřem. Nervozitu odbourala prvním gólem po pouhých 13 vteřinách, naše nová posila, Dan. Soupeř v dalším průběhu utkání nekladl větší odpor. Druhou branku přidal po krásné kombinaci Milan. Soupeř hrozil pouze střelami z dálky, které Jarmil bez problému kryl. Třetí gól přidal Nesva. Konečné skóre první poloviny završil čtvrtým gólem Milan. Pátou brankou začal druhou polovinu po 33 vteřinách Dan. Šestý zásah přidal Milan stylem Runestika, zpoza brány do horního růžku. Jediný gól dostal Jára po Mírové chybě v obraně, ze situace dva na jednoho. O poslední změnu skoré se zasloužil Dan, po krásné kombinaci celého útoku, a tím završil celkové skoré utkání na 7:1 v náš prospěch.

Branky: Milan (3), Dan (2), Nesvák (2)

Brankář: Jarmil

Pacovští Honzíci – FBT Black Pearl Ostroměř 8:2

Po čtyřech hodinách nás čekal druhý zápas, opět s neznámým soupeřem. Zápas začal dobře, když po minutě vstřelil míček do sítě Dub.  Soupeře jsme drželi celý zápas na jejich polovině. Za zmínku také stojí, první gól Honzy Patáka za Honzíky, když svým pověstným backhandem poslal kulatý vzkaz do protipohybu brankáře a nedal mu šanci. Soupeř ohrožoval naší svatyni pouze střelami z dálky, do breaku se také dostali, ale naše obrana jejich útok většinou neutralizovala. Velká snaha byla vidět na Leošovi, který se snažil vstřelit gól. Bohužel se mu to nepovedlo, ale v dalším zápase mu to přejeme. Zápas nakonec skončil 8:2 pro PH.

Branky: Dub (2),  Nesvák (2), Dan (1), Honza (1), Milan (1), Míra (1)

Pacovští Honzíci – FLA HK MIX – 5:1

A je tu čtvrtfinále, kde se rozhoduje o úspěchu a neúspěchu mužstev v každém sportu. Do utkání jsme chtěli vstoupit zodpovědně a to se nám povedlo. Hned v první minutě vstřelil Nesva z otočky první gól zápasu a to určilo i směr, jakým se zápas ubíral. Za další dvě minuty zvýšil Milánek na 2:0, po krásném přečíslení dva na jednoho a přihrávce od Nesvi před prázdnou branku. Další branku dal Dub a po něm opět Milánek a bylo to už 4:0 a zápas byl rozhodnutý. Dvě minuty před koncem ještě Nesva po samostatném úniku zavěsil pod břevno soupeřovi branky a bylo hotovo. Paka jsme se nevyvarovali chyby, ze které soupeř snížil na konečných 5:1.

Branky: Milan (2), Nesva (2), Dub (1)

Pacovští Honzíci – Inneba Beauty Team– 1:2 po sn.

Soupeřem pro semifinále byl tým, který nás na loňském turnaji porazil ve skupině 2:0. Za Inneba Beauty Team nastupující hráči hrající 2. ligu a dokonce jeden hráč z Extraligy. Po skvěle odehrané skupině a čtvrtfinále jsem si na soupeře veřili a na hřišti jsme nechali vše.

Po opatrném začátku zápasu, v kterém jsme se oťukávali, jsme se prosadili při standartní situaci. K rozehrávce se postavil Mates, po písknutí na sebe pohybem Oňas natáhl dva hráče a Matěj se přesnou střelou do šibenice nemýlil. Po třech minutách po naší chybě v obraně se prosadil soupeř, který srovnal na 1:1.

Zápas se dohrál za nerozhodného stavu až do konce.  Na řadu přišly nájezdy. Z naší strany jsme vybrali naši excelentní hráči: Matěj, Milan, Nesvák. Ale po velmi slabých nájezdech z naší strany jsme prohráli. Pro naší smůlu se zranil Jára a tak se na poslední zápas musel postavit do brány náš útočník/obránce/brankář Leoš.

Branky: Mates (1)

Pacovští Honzíci – XXX– 1:2 po sn.

Zápas o třetí místo byl pro nás zklamáním. Ale i přes to se nám podařilo v prvních minutách převzít kontrolu nad hrou a naše aktivita se vyplatila. Po rozehrávce od obránců se míček dostal k Nesvákovi, hrajícímu centra, a jeho střela ze střední vzdálenosti zapadla za záda soupeřova gólmana. Pro nás příznivý výsledek 1:0 se nám dařilo bránit, ale opět po zmatcích v obraně soupeř dokázal vyrovnat. Do konce utkání se nám i přes několik krásných akcí nepodařilo převzít kontrolu nad zápasem, a tak i jako v minulém zápase došlo na nájezdy. Opět jsme vybrali Milana a Matěje a jako třetí hráč na samostatný nájezd byl vybrán Míra. Bohužel dnes nám štěstí nepřálo a soupeř proměnil první dva nájezdy a nám se nepodařilo proměnit žádný.

Branky: Nesvák (1)

Brankář: Leoš

Letošní ročník II. Předměřického poháru nám ukázal, že naše hra se zlepšuje a dokazuje to i výsledek. Z loňského 7. místa se nám podařilo dosáhnout až na smolné 4. místo.

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6
7. TJ Šumavan Vimperk 4 23:22 6
8. FBC Štíři České.. 4 26:26 6