Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Raptor Cup 2012

Na první turnaj v sezóně 2012/2013 jsme vyrazili obhajovat loňské vítězství do Telče na Raptor cup a jak jsme dopadli se dočtete níže.

Pacovští Honzíci – FBC Veterina Paprsek – 4:1

K našemu prvnímu zápasu v nové sezóně jsme nastoupili proti neznámému týmu a naším dalším soupeřem byla naše nerozehranost, ale první gól na sebe nenechal dlouho čekat a po přihrávce Matese na Milana před bránu, si soupeřův hráč srazil míček do své branky. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Jára měl pořád dost práce. Po krásném přečtení hry od Patyho doputovala přihrávka k Maršovi, který nedal soupeřovu brankáři šanci. Ke konci první půlky se usmálo štěstí i na soupeře a po Oňasově organizaci obrany jsme dali soupeři dostatek prostrou ke střele a přesnou střelou pod horní tyčku překonal našeho jinak skvěle chytajícího Járu.

V druhé polovině zápasu jsme iniciativu hry převzali opět my. Po krásné přihrávce Papiňáka na soupeřova útočníka začala naše gólová šance, situaci zachránil Paty a přihrál na volného Milana, který opět snadno překonal soupeřova brankáře. Poslední nás gól opět přidal Milan, který utekl podél mantinelu a střelou mezi golmanovou hlavu a tyčku vstřelil gól.

Góly: Mates (1), Marša (1), Milan (2)

Pacovští Honzíci – Orel Telč A – 2:0

Ke druhému utkání nastoupil v bráně matador Leoš. Jinak zůstala sestava stejná. Od úvodního vyhraného buly bylo jasné, že půjde o vyrovnané utkání. Šance se střídaly na obou stranách. Postupně jsme hru začali zlepšovat a soupeře jsme lehce přehrávat.  Převahu jsme využili ve svůj prospěch vstřelením vedoucí branky. Po nezištné a dokonalé přihrávce Nesváka, kterou využil Mates svým perfektním backhandem. Brankář dělal co mohl, ale přesto nezabránil tomu,  aby dostal párky. Po tomto gólu se naše hra uklidnila a soupeře jsme pouštěli do šancí výjimečně.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu jako první. Byli jsme mírně lepší a soupeře jsme do šancí pouštěli málo. Některé šance byly nebezpečné, naštěstí si brankář společně s obránci poradili. druhý gól padl po perfektně odpáleném míčku od vlastní brány Milanem, který tímto úderem našel Jence, který protlačil míček za brankářova záda. Za stavu 2:0 jsme soupeře už do šancí nepustili. Poslední vzrušení v zápase předvedl Dub, který surově zastavil pronikajícího soupeře. Tímto incidentem se zápas přehoupl do své poslední části, ve které se již nic významného nestalo. A zase jsme vyhráli.

Mates (1), Jenc (1)

Pacovští Honzíci – INRI – 11:0

Poslední zápas ve skupině nastoupili Honzíci k papírově nejslabšímu soupeři z Brna STOP Zápas se  odehrával v poklidném tempu STOP Gólman zasahoval proti jediné brněnské střele  STOP  Honzíci si během zápasu vyzkoušeli  kombinační souhru útoků STOP V průměru více jak jeden gól na hráče STOP Tempo 3,5% STOP Přátelské rozloučení se soupeřem STOP Postup z prvého místa ve skupině s plným počtem bodů STOP Za dveřmi čtvrtfinále START!

Oňas (2), Papiňák (2),

Pacovští Honzíci – NechceSe – 6:2

Ve  čtvrtfinále jsme narazili na tým Nechce se, který  byl doplněn ve svých řadách něžným pohlavím. I přes lákavou nabídku společné koupele,když zápas  prohrajeme , jsme se rozhodli nepodlehnout ženským svodům a zápas dohrát do zdárného konce. Naše hra byla od počátku velmi kombinační s cílem zamezit tělesnému kontaktu s dívkami . První gól vsítil Marša a po této akci byla naše hra velmi pasivní  a až na slova pana Papeže: „Kdo nahraje na gól Filipovi má u mě pivo“ přinesla vytoužené ovoce v podobě pěti gólové exhibice. Nutno dodat, že mistr Maršík v budoucnosti může čekat pivo od pana Papeže. Špatná hra našich obránců Oňase a Nesváka by se mohla označit za možný úplatek ze strany holek,kdy si vynutili naši obránci i power-play, která přinesla 2 laciné góly ve prospěch soupeře.Tímto jsme dovršili postup do semifinále, kde už nás nečekají  krásné holčičí pr…

Pacovští Honzíci – Tvá stará – 2:1

Před semifinálovým zápasem jsme měli více, jak hodinovou pauzu při které téměř polovina týmu spala a od toho se odvíjel i začátek zápasu ve kterém jsme byli horším týmem bez pohybu a chuti. Z počátku si soupeř vytvořil několik šancí, při kterém padl i gól, který neplatil kvůli vysoké hokejce. Potom jsme se konečně trochu probrali a začali hrát. Podařilo se nám střelit vedoucí branku holí Milana z poloviny hřiště, golman pouze míček škrt a propadl do brány. Do poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, ale žádné velké šance nebyly.  Do druhé půle opět lépe nastoupil soupeř a po odražené střele od mantinelu vstřelili gól do prázdné brány. Tento obdržený gól nás probudil a po individuální akci trefil Mates břevno. Po rozehrávce na středu hřiště Marša ztratil míček a hosté šli do přečíslení, při kterém Mates Doubek hráče připraveného ke střele fauloval zezadu a dostal trest 1 minutu za sekání. Při oslabení hosté dobře kombinovali a naštěstí se jim nepodařilo střelit gól. Chvíli po dobře ubráněné přesilovce se nám po ose Paty – Mates – Milan podařilo vstřelit vítězný gól. Závěreční tlak soupeře jsme ustáli a přiblížili jsme se loňské obhajobě titulu.

Milan (2)

Pacovští Honzíci – Orel Telč B – 3:1

Do finále jsme nastoupili proti týmu, který byl překvapením turnaje, ale přesto bylo nutné zachovat úctu a respekt. Soupeř totiž horší techniku a menší zkušenosti kompenzoval velkou bojovností a odhodláním. Zpočátku byla hra opatrnější. Postupem času jsme se více prosazovali my a drželi balonek na svých holích. Vypracovali jsme si několik nadějných šancí, které se ovšem Dubovi a Jencovi nepodařili proměnit. Po soupeřově špatném řešení trestného úderu dostal šanci na rychlý protiútok Milan s Maršou, kdy šli oba jmenovaní  do přečíslení 2 na nikoho, Milan nic nevymýšlel a nekompromisně zavěsil. Ujali jsme se tedy zaslouženého vedení a do konce první půle jsme bezpečně drželi míček. Zanedlouho po zahájení druhé půle jsme dostali možnost trestného střílení, když byl Milan při úniku faulován. K trestnému střílení se postavil Mates, ale vstřelit gól se mu bohužel nepodařilo, a tak jsme hráli minutu dlouhou přesilovku, při které jsme zúročili přípravu na open game a asi po dvaceti vteřinách využil paty rozhození soupeře a poslal přesnou přihrávku do strany na Maršu, který střílel téměř do prázdné brány. Dvoubrankové vedení jsme bohužel neudrželi dlouho a po naší špatné rozehře skóroval i soupeř po skryté a dobře umístěné střele (k této brance ovšem přispěl i Oňas, kterému se v komické situaci podařilo zakopnout o čáru na palubovce). Snížení na rozdíl jediné branky soupeře znovu nabudilo. Naštěstí se soupeř ze snížení neradoval dlouho. Po úspěšném napadání získal balonek dub, zaběhl s ním za branku a i přes dva dotírající hráče ho dokázal udržet. Následovala nahrávka na volného Maršu u mantinelu, který si vyběhnul  a vymetl golmanovi pavučinku. Tímto gólem jsme odpor soupeře definitivně zlomili a v klidu si došli pro obhajobu loňského vítězství.

Milan (1), Marša (2)

Sestava: Jára,  Leoš,  Oňas, Nesvák, Papiňák, Paty, Milan, Mates, Marša, Jenc, Filip

Auta: Papiňák, Milan, Oňas

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6