Honzíci si v matné sezoně připsali dvě 7. místa. Do nové sezony chystají velké změny

Honzíci mají za sebou nemastnou neslanou sezonu. Oba mužské týmy se ve svých soutěžích umístily ve středu tabulky. Pro béčko to zároveň byla minimálně na nějakou dobu sezona poslední. Honzíky čekají změny jak na hřišti mezi mantinely, tak ve vedení. Nic na tom nemění ale fakt, že už teď se pacovští florbalisté připravují na další ročník a plánují také letní akce pro děti.

Áčko po loňském sestupu z celostátní divize odehrálo uplynulý ročník o jednu soutěž níž v regionální lize. V ní se Honzíci utkávali často s béčky dobře známých týmů, jako jsou Písek, Jindřichův Hradec nebo Milevsko, ale taky třeba se starým známým Táborem nebo taky s Chýnovem.

Právě zápasy s Chýnovem měly nádech derby. Honzíci totiž s Chýnovem sdílejí halu pro domácí turnaje a zároveň si několik hráčů z tohoto nedalekého města v minulých sezonách za Honzíky zahrálo divizi. Pacovský celek se s Chýnovem nakonec rozešel smírně – první vzájemný zápas vyhrál Chýnov, druhý naopak Honzíci.

Áčku chvíli trvalo, než se v regionální lize rozkoukalo, a plný počet bodů získalo až na čtvrtém turnaji, na kterém porazilo nejprve Tábor a poté Kaplici. Díky těmto dvěma výhrám se áčko dotáhlo na přední příčky a chvíli to vypadalo, že se zařadí po bok dalších týmů, které sváděly boj o přední místa.

Radost z dobrých výkonů a předních příček ale nevydržela dlouho a Honzíci se z vyrovnaného čela regionální ligy zase museli odklidit na 5.–7. místo, kde nakonec zůstali až do konce sezony. Její druhá půlka totiž v podání Honzíků nebyla dobrá. Po ztrátách bodů, které způsobil hlavně nízký počet hráčů, který jezdil na turnaje, áčko skončilo o skóre na 7. místě z 12.

Na stejné příčce skončilo i béčko, které tedy také obsadilo 7. místo z 12, ovšem tentokrát v nižší jihočeské lize. Na rozdíl od áčka se u béčka dá mluvit o trochu lepší sezoně. I přes pár smolných ztrát Honzíci B odehráli dobré zápasy a potěšující může být i to, že se do mužského týmu zapracovali i mladí dorostenci. Ti se okamžitě stali součástí týmu, a mohli tak nasbírat své první zkušenosti v mužském florbale.

Změny na hřišti i ve vedení

Od příští sezony už ale bude mít pacovský florbal v mužské kategorii pouze jeden tým. Kvůli nedostatečnému počtu hráčů Honzíci složí jeden početnější, který se bude přes léto připravovat na regionální ligu. Béčko fungovalo od roku 2017, za tu dobu hrálo ligu Vysočiny, jihočeskou ligu a taky jihočeský přebor, ve kterém obsadilo třetí místo.

Honzíky čekají i další administrativní změny, a to konkrétně změny ve vedení. V čele Pacovských Honzíků skončil dlouholetý předseda Matěj Doubek, který působil ve vedení spolku od roku 2011. A ve vedoucích pozicích skončili taky místopředseda Tomáš Krátoška a marketingový manažer a někdejší předseda Luděk Křepelka.

Všem třem patří velký dík za to, jak Honzíky vedli, i za to, co všechno společně s ostatními vybudovali. Největšími sportovními úspěchy zůstávají dvě 4. místa v celostátní divizní skupině C z let 2017 a 2019. Kromě toho nelze nevzpomenout i založení B-týmu a v neposlední řadě ve spolupráci s trenéry vybudování funkční mládeže. To všechno tady na malém městě bez „vlastní“ velké domácí haly. Mimořádný dík patří také Jaroslavě Krátoškové, která se posledních několik let bezchybně starala o pokladnu. Ani ona už v této funkci nebude pokračovat.

Honzíky nově povede tříčlenné vedení, které si zvolila valná hromada. Novým předsedou se stal Petr Diviš, který je jedním z hlavních architektů funkční mládežnické struktury. Místopředsedu bude dělat Václav Peroutka a na pozici sekretáře valná hromada znovuzvolila Františka Zajíce, který pokračuje ve vedení od roku 2020.

Nové vedení se tak může vydat vstříc výzvám, které na Honzíky čekají. Už teď Honzíci mohou potvrdit, že i letos nabídnou dětem v létě speciální venkovní hřiště, na kterém si děti budou moct vyzkoušet florbal. Letos Honzíci připraví hřiště pro děti na Dni mikroregionu 17. června a taky na Rozloučení s létem na konci srpna.

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Posledních 30 dnů: 70 | Posledních 7 dnů: 18 | Poslední den: 4