Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Chvaburg open

Úvodník

Předvánoční čas nám vyplnil turnájek v Chvaleticích, kam jsme byli pozváni týmem Chvalburg (soupeř z Haluz Cupu). Dlouho jsme se rozmýšleli jestli pojedeme nebo ne, ale nakonec jsme se rozhodli, že výlet si uděláme, a jak se později ukázalo bylo to dobré rozhodnutí. Když jsme tvořili sestavu vyskytli se poměrně velké komplikace, když několik hráču nemohlo jet, a tak jsme museli poprosit o pomoc Ondru Bártovýho, Piciho a kolegy od Sniperů Vaška s Michalem. Přes problémy se sestavou bylo našim cílem pro trunaj postup ze skupiny (ten měl zajištěn každý tým nějaké velké cíle jsme si nekladli, ale samozřejmě kdo by nechtěl vyhrávat. Přivítání na turnaji bylo velice příjemné, jelikož ihned po příjezdu jsme šli hrát. Celkově jsme si však chvilky v Chvaleticích užívali. A jak čas plynul a my stále byli v turji, říkali jsme si, že s prázdnou by jsme domu odjet nemuseli. A také neodjeli…celkové vítězství na turnaji bylo velice příjemným zakončením roku. Po převzetí cen a společném focení jsme si dokonce zazpívali hymnu, kterou si můžete poslechnoutZDE
Naše sestava byla následující Jára – Pici, Papiňák, Michal Jirků – Divoch, Mates, Bagio, Vašek, Michal Železný

Veliké poděkování za celkový úspěch patří všem co se zúčastnili a především hráčům, kteří nám vypomohli z jiných týmů…DÍKY KLUCI

***

Základní skupina: PH – FBC Čerňák Praha 0:2

Komentář: Sotva co jsme přijeli, ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat a hned jsme museli jít hrát. Od začátku bylo vidět, že jsme pořádně nevěděli kdo jaký post hraje. Přesto se nedalo říci že by jsme byli horším týmem, spíše soupeř měl více štěstí. Zhruba v polovině hrací doby se soupeř po náhodné akci ujal vedení, které až do konce utkání nepustil, naopak před koncem přidal ještě jeden gól.
Branky: nebyl kdo by dal

***

Základní skupina: PH – FBC Chrast 2:0

Komentář: V tomto utkání nás čekal starý známý tým z Chrástu (potkali jsme se s ním na turnaji ve Zruči). Zde už bylo vidět, že jsme se trochu sehráli a od začátku jsme utkání jasně dominovali. Do vedení jsme se dostali po necele minutce, když se dokázal prosadit Mates. Postupně jsme si připravovali další šance, bohužel jsme selhávali v koncovce. Uklidnění přinesl druhým gólem Divoch. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a tak si Jára připsal první čisté konto.
Branky: Mates (1), Divoch (1)

***

Základní skupina: PH – FBC Quackers Solopysky 3:1

Komentář: Začátek tohoto utkání byl velmi podobný předchozímu (no a v podstatě celý zápas), když opět po pár vteřinkách nás poslal do vedení Mates. Druhý gól přidal zhruba v polovině zápasu Vašek, když se dokázal prosadit důrazem před brankou. Místo toho aby jsme jsme si utákní v poklidu pohlídali nechali jsme soupeře z ojedinělé akce snížitit. Naštěstí vyrovnání jsme už nepořipustili a naopk divochovi se podařilo přidat ještě jeden gól. I přes nepovedený vstup do turnaje se nám nakonec podařilo postoupit z prvního místa ve skupině.
Branky: Vašek (1), Mates (1), Divoch (1)

***

Čtvrtfinale: PH – FBK Kovo Marek Lanškroun 2:1

Komentář: Ve čtvrtfinále nám měl čekat zdánlivě nejlehčí soupeř, proto jsme si mysleli že se nám podaří v pohodě postoupit, ale to jsme se velice mílili. Začátek už se nám nepodařil tak jako v předchozích utkáních, dokonce byl horší než jsme si představovali, jelikož v nějakeé 3. minutě se soupeř dostal do vedení. Od této chvíle jsme se vrhli na utočení a dobývali jsme soupeřovu bránu, ovšem dlouhou dobu neúspěšně. Soupeř občas zahrozil z protiútoků, ale Jára už další góly nepustil ( i přesto že obrana ho v tomo utkání moc nepodpořila). vyrovnat se nám podařilo v nějaké 8. minutě, poté co se přesnou střelou prosadil Michal Železný. Obrat utkání jsme dokončili v nějaké 10. minutce, když se podruhé v utkání dokázal prosadit Michal. Závěr zápasu už jsme si dokázali pohlídat a podařilo se nám tak postoupit do semifinále (největší podíl na tomto úspěchu měl střelec obou branek).
Branky: Michal Železný (2)

***

Semifinále: PH – FBC Chvalburg 1:0

Komentář: Osud tomu chtěl abychom se v semifinále utkali s domácím týmem Chvalburgu, které mu jsme měli co vracet (naše semifinálové vyřazení z Haluz Cupu). Utkání se hrálo od samého začátku ve velkém tempu a dalo by se říci, že šlo o jedno ze nejhezčích utkání celého turnaje. Soupeř měl zprvu mírnou převahu, a po pár minutách dokonce nastřelil tyčku (a ne první, postupně se mu podařilo označkovat všechny tři). Do vedení jsme se dostali zhruba v polovině utkání, kdy se střelpou z dálky a pod víko prosadil Mates. Soupeř se nepoložil a dál útočil a snažil se o vyrovnání, ovšem v tomto utkání obrana fungovala na výbornou, když nekolik střel k Járovi ani nepustila (především Michal Jirků toho hodně schytal). Utkání jsme tak dovedli do vítězného konce a porařilo se nám tak soupeři oplatit téměř rok staré vyřazení. Ikdyž nutno dodat že zápas byl velice vyrovnaný a postup by si zasloužili oba týmy.
Branky: Mates (1)

***

Finále: PH – FBC Quackers Solopysky 6:0

Komentář: Přesto že jsme s tím před samotným turnajem moc nepočítali bylo před námi poslední utkání a to FINÁLE. Naším soupeřem v něm byl tým z naší skupiny, takže už jsme veděli co můžeme od soupeře čekat. Přesto v takový průběh jsme snad ani v tom nejlepším snu nedoufali, ale teď už k samotnému utkání. Od začátku bylo patrné, který tým je na hřišti pánem. Do vedení nás poslal Divoch po pár minutách hry. V další chvílích hra poklidně plynula a o největší vzruch se postaral Divoch svým “bowlingovým hodem”, když poté co před bránou spadnul sebou vzal asi 3 hráče soupeře. Kolem osmé minutky se však žačali dít věci. Nejdříve Divoch svým druým gól v zápase zajistil pohodlnější vedení, a následně se par vteřinek po rozehrávce prosadil Michal Železný, a smrtelnou minutu pro soupeře završil Vašek. O této chvíli bylo o vítězi vpodstatě rozhodnuto a utkání pokračovalo spíše v exhibičním tempu. Chvilkama to dokoce vypadalo že by si Jára mohl skočit na kafe, jelikož neměl žádnou práci. Na konečných 6:0 pro náš tým uzavřeli Divoch s Michalem Železným. A jediné co nás čekalo byly závěrečné oslavy a chvíle slávy.
Branky: Divoch (3), Michal Železný (2), Vašek (1)