Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Czech Open 2018

Honzíci se v roce 2018 poprvé zúčastnili největšího turnaje na světě Czech Open.

Pacovští Honzíci 2:5 Hagfors IBS Black (Švédsko)

Vstup do sezóny se Honzíkům příliš nevyvedl. Do samotného zápasu ovšem mužské Áčko nevstoupilo špatně.

Do první poloviny utkání proti švédskému soupeři nastoupili hráči s dobrým nasazením a disciplínou a i přes malé chybky v rozehrávce přetavili tlak v dvoubrankové vedení, když se trefili nejprve Hošek a poté Dohnal. Švédský celek ovšem nesložil zbraně a do konce poločasu dokázal dvoubrankové manko smazat.

První zápas Honzíků na Czech open rozhodla první polovina druhého poločasu, kdy pacovští polevili a po zbytečných chybách inkasovali další dvě branky. A mohlo být ještě hůř. Poté, co Honzíci otevřeli hru, se dostal soupeř ke slibné příležitosti a balónek, který už padal za brankáře Mácu, vytahoval z brankové čáry Michal Hošek. Po vysoké holi nováčka Brázdy bylo nařízeno trestné střílení, které však Máca s přehledem vychytal a poněkolikáté v zápase podržel svůj tým. Minutu před koncem ale Honzíci inkasovali další gól, který definitivně pohřbil naděje v prvním zápase.

Pacovští Honzíci 6:0 FBC Slavia Praha

Druhý zápas na Czech open to konečně klaplo. Honzíci potvrdili roli favorita a porazili florbalovou Slavii 6:0.

Mužské Áčko vstoupilo do utkání zodpovědně a už od první minuty bylo jasné, kdo bude určovat tempo. Klid na hokejky Honzíků dostala hlavně druhá řada, která ve svých prvních dvou střídáních dokázala vsítit branky. Skóre otevřel ve druhé minutě Zajíc a na konci čtvrté minuty ho následoval Paták.

První lajna ale nezůstala pozadu a do konce poločasu dokázala přidat další dva góly. Poprvé na turnaji se trefil kapitán Matěj Doubek, kterému nahrál Hošek. Navíc půl minuty před sirénou si tito dva role prohodili a Hošek přidal svoji druhou branku na turnaji.

Ve druhém poločase Honzíci mírně polevili a dokonce dovolili soupeři přesilovou hru, kterou ale sešívání nedokázali využít. Pacovští si dokázali do konce zápasu vytvořit několik šancí, ale proměnit dokázali pouze dvě. Druhý gól v utkání vstřelil Milan Paták, kterému před prázdnou bránu naservíroval balónek Diviš. V závěru zápasu uzavřel na konečných 6:0 opět Matěj Doubek. Gólman Máca si připsal první nulu na turnaji.

Pacovští Honzíci 2:2 FBK SĀC (Lotyšsko)

Ranní bitva o druhé místo s Lotyšským soupeřem skončila nerozhodně.

První poločas začal ve vlažném tempu. Oba týmy si byly vědomi situace a nechtěly připustit chybu. První šanci zaznamenali Honzíci, když střelu Patáka tečoval do tyče před bránou Diviš. Následující střídání ale po chybě v rozehrávce udeřil soupeř. Lotyšský útočník překonal Mácu přesnou střelou nad jeho rameno. Inkasovaný gól Honzíky ale probral a začali být lepším týmem a za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Toman na pulící čáře napřáhl ke střele, kterou soupeřův gólman pouze vyrazil a volný Doubek bez problémů doklepl balónek do branky.

Ve druhém poločase Honzíci pokračovali v aktivní hře a dokonce si A-tým poprvé na turnaji vyzkoušel přesilovou hru. Stav ale zůstal vyrovnaný a tak se ke slovu opět přihlásil lotyšský celek, který po další individuální chybě při rozehrávce Honzíků vrátil vedení na svoji stranu. Pacovští se ale nevzdali a dále se tlačili do šancí.

Po dobrém napadání lotyšské rozehrávky se k odraženému balónku dostal Brázda a i se zapůjčenými botami dokázal vstřelit svůj první gól v dresu Pacovských Honzíků. Mužské Áčko si i nadále vytvářelo dobré příležitosti. Po nahrávce Patáka se sám před brankářem ocitl Zajíc, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal procedit kulatý nesmysl do lotyšské sítě. Po chybné rozehrávce soupeře ke střele natáhl Dohnal, ale ani jeho dobrá rána nestačila na překonání skvěle chytajícího brankáře.Nerozhodný stav zůstal až do konce utkání, i přes závěrečný tlak Honzíků ve druhé přesilovce. Remíza znamená pro A-tým třetí místo o skóre a účast v předkole play off.

Pacovští Honzíci 7:2 VŠSK MFF Praha

Pacovští Honzíci zvládli předkolo play off a dostali se do hlavní vyřazovací fáze.

Do zápasu vstupoval A-tým jako favorit, už jen proto, že univerzitní soupeř v základní skupině nevstřelil ani jeden gól a skončil na poslední příčce. Skóre otevřel po úvodním dobývání soupeřovi branky svým prvním gólem druhý nováček v sestavě Adam Škoda. I hned po buly se hnali pacovští do další akce. Zajíc prostrčil balónek na Patáka a ten svojí rychlou střelou překvapil gólmana soupeře. Slepené góly Honzíky uklidnili a dál na hřišti dominovali. Na 3:0 zvyšoval opět Adam Škoda. Pražský tým se však vzepřel a po individuální akci snížil stav na 1:3 a hned po vhazování přidal další branku. Už to vypadalo, že jednobrankové vedení Honzíků vydrží až do poločasu, ale kapitán Matěj Doubek vstřelil vteřinu před sirénou veledůležitý gól, který definitivně zlomil odpor vysokoškolského týmu.

V úvodu druhé půle navíc A-tým poprvé na turnaji využil přesilovku, při které Adam Škoda zkompletoval hattrick. Honzíci víceméně soupeře k ničemu nepouštěli a po rychlém výpadu naservívoval Doubek míček před prázdnou bránu Hoškovi, který neměl problém s jednoduchým zakončením. Soupeř zkoušel tři minuty před koncem vabank s prázdnou bránou, ale k vážnější příležitosti se nedostal, a tak Adam Škoda vstřelil svůj čtvrtý gól a uzavřel tak skóre na 7:2.

Pacovští Honzíci 0:2 1. FBK Eagles Orlová

Cesta Honzíků na Czech open končí. Pacovští nestačili v 32finále na divizního soupeře z Orlové.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně, protože ani jeden tým nechtěl nabídnout soupeři příležitost jít do vedení. Pro oko diváka to byl poměrně nezáživný zápas. Za první poločas viděla kunratická hala málo střel na obou stranách a také bezgólové skóre.

Začátek druhé půle se nesl v podobném duchu, ale z nenápadné standardky poprvé udeřil soupeř, když střela z delší vzdálenosti zapadla za Mácu, který měl zakrytý výhled. Honzíci se snažili najít rychlou odpověď, ale veškeré snažení skončilo blokem bránícího hráče nebo v náručí bezchybně chytajícího brankáře. Divizní tým, na který Áčko narazilo ve druhém kole play off, se následně dokázal asi na půl minuty usadit na své útočné polovině a po několika nepovedených výhozech se mohl soupeř radovat podruhé. Honzíci poté zvýšili útočnou aktivitu a začali napadat rozehrávku Orlové, díky čemuž se dokázali dostat k několika střelám, které ale nebyly výrazněji nebezpečné. Zvýšenou aktivitou si vybojovali pacovští dokonce přesilovku, kterou ale využít nedokázali.

Poté už nezbývalo moc času a ani pokus hrát v šesti nenabídl větší možnost ke skóróvání. Honzíci se tedy s turnajem loučí s bilancí 3 výher, 1 remízou a 2 proher.

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6
7. TJ Šumavan Vimperk 4 23:22 6
8. FBC Štíři České.. 4 26:26 6