Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Velikonoční turnaj Dačice 2013

Návrat na turnaj

Po loňském nepovedeném vystoupení se na trůn opět vrací tým sympaťáků z Pacova. Turnajem prošel naprosto hladce. Krom čtvrtfinále. kdy ho potrápil Tak určitě (4:3), zvládl všechna utkání na turnaji vyhrát minimálně o dvoubrankový rozdíl a s celkovým impozantním turnajovým skórem 48:10 ovládl amatérskou kategorii. Jejich suverenita se projevila i na individuálních oceněních, kdy se nejlepším střelcem stal právě pacovský špílmachr Matěj Doubek, a nejlepšího brankáře získal strážce jejich svatyně Jan Mareš.

ZÁKLADNÍ SKUPINA: Pacovští Honzíci – Gladiator  Beroun 6:3

K prvnímu zápasu jsme dorazili ve značně oslabené sestavě, kdy hlavní posily měly dorazit až večer, případně další den. Na soupeře jsme proto nastoupili v netradiční sestavě se čtyřmi obránci a třemi útočníky. Tento systém se velmi osvědčil a my vsítili první branku zápasu. Soupeř přitvrdil hru – byl na tom fyzicky velmi dobře – a podařilo se mu vyrovnat. Při dalším střídání vběhl na hřiště Leoš se slovy „teď dám gol“ a domluvil se s Dubem a Milanem a ti mu připravili přihrávku až před prázdnou branku a opět jsme vedli o gol. Potom nám soupeř nabídl možnost samostatného nájezdu, který bez zaváhání využil Papiňák. Do konce první půle jsme navýšili skóre na 4:1. Během krátké přestávky jsme si řekli, že musíme hrát hlavně opatrně, aby se někomu něco nestalo.

I v druhém poločase jsme měli více ze hry. Postupně začal soupeř ještě přitvrzovat a využívat chyb v naší obraně. Naštěstí Michal vystřelil přes celé hřiště na branku a Filip těsně před brankařem tečoval. Poslední náš zápis na střelecké listině zajistil Milan. Za stavu 6:1 jsme začali dělat drobné chyby, kterých soupeř využil a vstřelil dvě branky.

branky: Mates (2), Milan, Leoš, Papiňák, Filip S.

Napsal: Leoš

ZÁKLADNÍ SKUPINA: Pacovští Honzíci – Beseďáci a beseďáky z Besedy

Před utkáním jsme vyčkávali zda nás přijedou posílit slíbené zámořské posily, které naštěstí dorazili už na páteční soustředění před zápasem, načež jsme ztrestali dvě basy a plně soustředěni šli spát.

Samotné utkání bylo vyrovnané asi jen do 5 vteřiny. Ze samotného utkání stojí za řeč snad jen Šividova bravurní teč po střílené Mírově přihrádce, která odstartovala výstřelem z Aurory nekončící brankostroj Pacovských Janků. První půlka skončila sice jen čtyřbrankovým rozdílem, pacovská kopretina se ale rozvinula v plné své kráse ve druhém poločase a stylem co minuta to gól se zastavila na hodnotě, při které většina dívek v sále přišla nebo teprve přijde o svůj věneček. Sweet sixteen!!

Branky: Šivid (4), Mates (4), Marša (3), Filip S. (2), Milan (2), Míra (1)

ZÁKLADNÍ SKUPINA: Pacovští Honzíci – Telč 4:2

Černá palírna

Poslední zápas ve skupině byl souboj o lepší postavení do vyřazovacích bojů. A zápas nabral slušné obrátky. Pacovští, netradičně v černých dresech, opanovali držení balonku, zelení z Telče praktikovali velmi agresivní a bolestivý „forčeking“. Hráči Honzíků si v Městské hale otevřeli nelegální palírnu, namísto švestek se ovšem pálily šance. Výsledkem tedy nebyla domácí slivovice a z frustrace se nenapiješ. „Spálíme i nespalitelné, na kilo hoven, kilo cukru“ pravil fotograf Mareš, jinak odborník v oboru odpadů. Střeleckou smůlu protrhl až Marša, když svým pověstným výběhem a la Hertl dokončil akci Papiňáka. Vedení si Honzíci dlouho neužili. Marša gentlemansky na výměnu nabídl šanci soupeři a ten z malého „vápna“ nepohrdl. Tempo zápasu nepolevilo ani poté, co se po méně záživné pasáži zápasu prosadil Milan a druhou „hertlovinkou“ Marša. Zlý muž Dub obdržel dvouminutové ocenění za svůj nešťastný atak soupeře u mantinelu a Telč sevřela Honzíky do solidního klinče, Mára v bráně ovšem s bravurou odolal. Honzíci inkasovali až po skončení přesilovky, kdy se zloun Dub po výběhu z trestné lavice nedovoleně pokusil vymanit Honzíky z podtlaku, po rychlé rozehrávce  Telče se pěkně trefilo levé křídlo Telče. Závěrečná power-play se ovšem Telči tragicky nevyvedla a Milan po dalekonosné přihrávce pojistil do prázdné brány vítězství ve skupině. A šlo se na oběd.

Branky: Marša (2), Milan (2)

Napsal: Doktor

ČTVRTFINÁLE: Tak určitě 4:3

Soupeře jsem viděli hrát v zápase s Fizzy Bubblech, kde prohrál, a otypovali jsem jej naprosto přesně – budou jak Delfíni z Táborky. Hrálo se dost do těla a ve slušném tempu. První část poločasu se odehrával pod naší taktovkou, ale bohužel se nám nepodařilo branku i když jsem měli soustu šancí (hlavně Marša). První gól dal  Matěj a potom následoval zásah Marši. Pod drobném zaváhání Marši po dvaceti vteřinách druhé poloviny soupeř korigoval na 2:1. Třetí gól dal Doktor z hokejového  pokleku po Milanově přihrávce (byla to rána co málem rozvlnila síť). Poslední za našich zásahů dal po individuální akci opět Marša. Soupeř přidal na aktivitě a začal naší svatyni ohrožovat častější střelbou hlavně po vytáčení z rohů, ale naši beci si s tím věděli rady. Soupeř snížil po drobné chybě obránců. Poslední změna skóre proběhla cca 3 vteřin před koncem, když to soupeř tak říkajíc trefil do prázdné branky.

Branky:

Napsal Míra

SEMIFINÁLE: Pacovští Honzíci – FbC Pohořelice 14:0

Do utkání prvního semifinále jsem, s naším loňským přemožitelem ze základní části, vstoupili brankou Milana. Již po 10 vteřinách byl golman překonán (jak říkal Milan, byla to nekompromisní tvrdá rána, co trhala síť, ale většině týmu to nejspíš viděla jinak). Soupeř působil od začátku utkání zaraženým dojmem a povolil našemu brankostroji mnoho šancí. Ukazatel skóre se po 2 x 15 minutách zastavil na čísle 14:0.

Branky: Milan (5),  Šivid (2), Mates (2), Míra, Marša, Oňas, Doktor

Napsal Míra a Ondra

FINÁLE: Pacovští Honzíci – Fizzy Bubblech 6:2

Ve finálovém zápase jsme se utkali s týmem dačických juniorů, kteří po celý turnaj předváděli líbivý, kombinační florbal. My jsme chtěli navázat na hru, kterou jsme předváděli v celém turnaji. Fyzický, kombinační a agresivní florbal, s častou střelbou a aktivním napadáním.

Po prvním buly byla na obou stranách vidět patřičná nervozita, která přinášela nepřesnosti na obou stranách. K tomu přispělo i neobvykle velké hřiště, které se na čtyřkový florbal nehodí.

Postupně jsme si ovšem začali na hřiště zvykat. Přibývalo střeleckých pokusů. Především Marša zahodil pár dobrých příležitostí. Ke konci první půle vybojoval Marša velmi dobrou standardní situaci, zhruba 10 metrů, od branky soupeře. K rozehrávce se postavil Milan a za něj Dub. Milan rozehrál dozadu, Dub si míček přebral, udělal pák kroků a přesnou střelou nad pravou nohu nedal gólmanovi šanci. První gól nám velice pomohl. Diktovali jsme tempo hry, Leoš se v bráně občas protáhl při nahazovaných míčcích.

První půli jsme tedy dohráli s míčkem na našich hokejkách.

V 2 půli jsme chtěli dále kontrolovat hru i vedení. Případně přidat další góly. To se krátce po začátku podařilo Maršovi, kdy přesnou bakchandovou střelou nedal brankáři šanci a poslal nás do vedení 2:0. Soupeř začal hrát agresivněji, ale udělal zbytečný faul. Díky tomu se nám naskytla přesilová hra. Po pár vteřinách se jí podařilo využit Šividovi. Ten stál úplně osamocen před gólmanem. Šivid se v těchto situací nemýlí a my vedeme 3:0. Až tohle soupeře pořádně dostalo do hry. Zvýšená aktivita soupeře měla za následek naše nepřesnosti a individuální  chyby. Po nedorozumění obraně, špatné přebrání hráčů přišla skrytá střela, která  se zastavila až v Leošově síti. To nás přesvědčilo o tom, že zápas ještě neskončil. Slovo si vzal Dub s Milanem, dostali se do přečíslení, vyměnili si míček a Dub poté přihrál zcela volnému Milanovi, na kterého zívala prázdná brána. Ten bránu neomylně trefil a náš náskok opět narostl o 3 góly.

Ještě v tomto střídání se jim naskytla další příležitost. Rozehrávka z rohu u  brány soupeře a Fizzy Bubblech šli nepochopitelně střídat. Dub rychle rozehrál na volného Míru. Ten tvrdou přesnou střelou zvýšil už na 5:1. To nás uklidilo. Hrou jsme se bavili my i diváci. Do kombinace se zapojoval každý člen týmu. Marša ještě neměl dost, párkrát si udělal z hráčů kužele a oběhl hřiště. Nakonec si se Šividem vychutnali obranu a Marša přidává svůj druhý zářez v zápase. Do konce finále chybí už jen pár vteřinek. O našem suveréním vítězství nikdo už nepochybuje. Dačičtí junioři si ještě chtěli aspoň trošku napravit reputaci. Po nahození od půlky, se dosti nečekaně  před Leošem sehnul Milan. Leoš to nečekal a balonek zapadl za jeho záda, ale to už rozhodně nikomu z nás nevadilo, spíše nám to vykouzlilo posměšný úsměv.  To už byla pouhá korekce výsledku, který byl 6:2 pro nás. Po odpískání konce zápasu vypukla na naší straně nespoutaná radost, pohár se opět vrátil tam, kam patří!!!

Branky: Marša (2), Šivid, Míra, Milan, Mates

Napsal: Mates